Reklama

Chorvatsko

Chorvatská města

Záhřeb

Záhřeb

Milionové město Záhřeb se rozkládá pod vrchem Medvednica a je hlavním městem Chorvatska. Ve městě sídlí univezita a Chorvatské národní divadlo. Město se rozděluje na Staré město (Gorni Grad), Nové město (Donji Grad) (obě části spojuje Kamenná brána ze 13. století - Kamenita vrata) a Nový Záhřeb (nejmladší část města). Na Medvednici se nachází nejdůležitější středověký chorvatský hrad Medvedgrad.

Poloostrov Istrie

Pula je největší město a zároveň přístav na Instrijském poloostrově. Není nijak velké, něco kolem 60 000 obyvatel, přesto je sedmím největším městem Chorvatska.

Rovinj

Silueta města Rovinj vybudovaného na kopcovitém poloostrově je naprosto nezaměnitelná. Několika tisícové městečko je oblíbeným cílem turistů, díky své poloze na Istrijském poloostrově u jadranského moře (asi 50 kilometrů severně od města Pula).

Poreč leží na západní částí Istrie nad přístavem Pula. Toto malé městečko je patří mezi centrum turistiky na Instrijském poloostrově. Poreč, jako většina chorvatských měst, je místem kde lze nalézt pouzůstatky po římské vládě.

Oblast Kvarner

Rijeka je třetím největším městem Chorvatska, rozkládající se na pobřeží u poloostrova Istrie na severu od ostrova Krk. Je to velmi důležitý přístav Chorvatska, kde se také vyrábí lodě, a našli by jste zde i univerzitu.

Reklama

Dalmácie

Split

Zadar je pátým největším městem v Chorvatsku. Nachází se zhruba uprostřed Chorvatska na jadranském pobřeží. Kolem Zadru je možné vidět staré středověké hradby a dají se najít i pozůstatky opevnění z dob, kdy město ovládali ještě římané.

Šibenik leží v severní Dalmácii mezi městy Zadar a Split. Šibenik je město, kde nenajdete jako u ostatních měst velké množství antických památek. Důvod je ten, že Šibenik byl založen až v 11. století chorvatskámi králi.

Druhým největším městem v Chorvatsku je Split, ležící ve střední Dalmácii severně nad ostrovem Brac. Patří rovněž spolu s městy Rijeka a Zadar k nevýznamějším přístavům.

Trogir je malé chorvatské lázeňské městečko na jadranském pobřeží, ležící několik kilometrů od města Split.

Dubrovnik

Město Dubrovnik je právem nazýván perlou Jadranu a od roku 1979 je zapsán na seznamu UNESCO. Leží v jižní části Chorvatka - Dalmácii.

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Dubrovnik

Pohled na město z nedalekého kopce.

Šibenik - klášter

Klášter v šibeniku, který je součástí starého gotického kostela sv. Františka.

Římský amfiteátr v Pule

Pohled na město Pula a její amfiteátr ze vzduchu.

Split

Split je plný překrásných pratsarých domů se zajímavou architekturou.

Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz