Reklama

Chorvatsko

Město Dubrovnik

Město Dubrovnik je právem nazýván Perlou Jadranu a od roku 1979 je zapsán na seznamu UNESCO (Asi i proto je v do celého starého Dubrovniku zakázán vjezd autem a je zde pěší zóna). Leží v jižní části Chorvatka - Dalmácii. Ve známost vešel ještě více během války v bývalé Jugoslávi.

Pohled na Dubrovnik

Opevnění Dubrovniku

pevnost sv. Jana v dubrovnickém opevnění

Celý Dubrovnik je obehnám 2 kilometry dlouhými mohutnými středověkými hradby, které jsou až 6 metrů široké. Součástí opevnění jsou dvě brány Vrata od Ploče a Vrata od Pila, pevnost sv. Jana i malá pevnůstka Minčeta. Díky tomu,že hradby obíhají celé město je z nich výhled na všechny místní památky i krajinu a moře.

Památky

Městská zvonice na náměstí Sponza

Stradun je hlavní ulicí Dubrovniku. V její západní části najdete velkou Onofriovu kašnu, která tvořila část středověkého městského vodovodu a sloužila k umývání příchozích do města. Na opačném konci Stradun je náměstí Luža s palácem Sponza. Na stejném náměstí naleznete i Rolandův sloup.

Další památkou Dubrovníku je barokní Palác rektorů (Knežev Dvor) z 15. století, jež je bývalou residencí místních vládců. V srpnu se v Dubrovníku koná festival Dubrovnické letní hry. Ke koupání jsou zde skvělé pláže v okolí a i v samotném Dubrovniku je koupaliště.

Reklama

Mapa - Dubrovnik

Náhledem zvětšíte mapu Dubrovníku, udělanou pomocí Google Maps. Mrkněte se i na ostatní mapy Chorvatských měst

Mapa Dubrovnik

Aktuální počasí v Dubrovníku

 

Aktuální počasí v dalších částech Chorvatska.

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Výletní loď

Na jeden z mnoha výletů v Dubrovniku se můžete vydat touto lodí.

Dubrovnik

Pohled na město z nedalekého kopce.

Uvnitř Dubrovniku

Úzká ulička ze historického středu Dubrovniku.

stránka: město Dubrivnik - Perla Jadranu
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz