Reklama

Chorvatsko

Město Poreč (Porec)

Poreč a jeho památky

Leží na západní částí Istrie nad přístavem Pula. Toto malé městečko je patří mezi centrum turistiky na Instrijském poloostrově. Poreč, jako většina chorvatských měst, je místem, kde lze nalézt pouzůstatky po římské vládě, především v historickém centru Poreče, kde i dnes město odráží původní půdprys ulic, navržený Římany.

Poreč na seznamu UNESCO

Nejznámější stavbou je trojlodní bazilika sv. Eufrazie, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o baziliku z byzantského období. Jsou zde překrásně zlatem a perletí zdobené mozaiky Zvěstování, Navštívení a Panny Marie s Ježíšem. Další památkou v Poreči je františkánský klášter, který byl později upraven na takzvanou Sněmovnu.

Reklama

Mapa - Poreč

Po zobrazení klikněte na mapu města Split, je vytvořená z Google Maps. Ostatní mapy Chorvatska najdete na stránce Chorvatsko mapa

Mapa Poreč

Aktuální počasí v Poreči

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Ulice v městě Poreč

Poreč a jeho staré ulice.

jinde: Poreč
stránka: Poreč - centrum turistiky
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz