Reklama

Chorvatsko

Město Rijeka

Rijeka je třetím největším městem Chorvatska, rozkládající se na pobřeží u poloostrova Istrie na severu od ostrova Krk (patřící do oblasti Kvarneru). Je to velmi důležitý přístav Chorvatska, kde se také vyrábí lodě, a našli by jste zde i univerzitu. Letecky se dá do Rijeky dostat právě přes nedalký ostrov Krk, kde je letiště a do Rijeky se dostanete po mostě nebo se můžete přeplavit trajektem.

Památky v Rijece

Rijeka

Stejně jako Pula byla Rijeka zložena Římany a v městě tak najdete plno starých římských pamtátek, jako římský oblouk nebo zbytky starého městského opevnění. Nejvíce pozornosti se soustřeďuje do části hlavní třídy Rijeky - Korze. V Rijece se také v únoru koná největší chorvatský karneval, kdy ulice zaplní tisíce lidí.

Další památky v Rijece jsou: kostel sv. Víta, stará pevnost Trsat ze 13. století a kostel Panny Marie Trsatské.

Reklama

Mapa - Rijeka

Velká mapa Rijeky (vytvořené z Google Maps) se zobrazí po kliknutí na náhled mapy. Prohlédněte si ostatní mapy Chorvatska

Mapa Rijeka

Aktuální počasí v Rijece

 

Zobrazit celý přehled: Chorvatsko počasí

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

jinde: Rijeka
stránka: město Rijeka v zálivu Kvarner
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz