Reklama

Chorvatsko

Město Rovinj

Rovinj a jeho silueta

Silueta tohoto chorvatského města vybudovaného na kopcovitém poloostrově je naprosto nezaměnitelná. Několika tisícové městečko je oblíbeným cílem turistů, díky své poloze na Istrijském poloostrově u jadranského moře (asi 50 kilometrů severně od města Pula). Najdete v něm nesmazatelné stopy středověkých Benátek, které zde dlouho uplatňovaly svůj nemalý vliv.

Památky v Rovinj

Nepřehlednutelnou dominantou Rovinje je na najvyšším místě ostrova postavený kostel sv. Eufemie z 18. století se svojí zvonicí, která je nejvyšší veží na celém Istrijském poloostrově.

Za návštěvu stojí Městské muzeum rovinjského dědictví, představující dějiny tohoto překrásného města. Další atrakcí je například Rovinjské akvárium nebo se můžete prostě jen koupat v moři.

Reklama

Rovinj z pohledu od moře

Mapa - Rovinj

Kliknutím zvětšíte mapu města Rovinj vytvořené z Google Maps. Další mapy najdete na stránkách: Chorvatsko mapy

Mapa Rovinj

Aktuální počasí v Rovinj

 

Podrobné přehledy Počasí v Chorvatsku.

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Ulička v Rovinji

Jedna ze zapadlých uliček v domy přeplněné Rovinji.

Rovinj

Opět další pohled na překrásné město z moře.

Domy v Rovinj

Starší část města Rovinj spadající přímo do Jadranského moře.

stránka: město Rovinj na jadranském pobřeží
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz