Reklama

Chorvatsko

Město Šibenik

Šibenik leží v severní Dalmácii mezi městy Zadar a Split. Šibenik je město, kde nenajdete jako u ostatních měst velké množství antických památek. Důvod je ten, že Šibenik byl založen až v 11. století chorvatskámi králi. To je mimo jiné důvod, proč není navštěvován tolik jako třeba Poreč, Split nebo Zadar a patří mezi chudší chorvatská města.

Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku

Přesto i Šibenik má své turistické klenoty. Mazi ty největší patří další chorvatská památka ze seznamu UNESCO, kamenná katedrála sv. Jakuba. Díky její dlouhé stavbě se v ní odráží slohy od gotiky až po renesanci.

Město bylo obehnáno středověkými hradby, které se dochovali dodnes. Součástí obraného systému jsou i malé pevnosti na bočním kopci nad Šibenikem, pojmenované: pevnost sv. Jana, sv. Anny a Šubičevac.

Reklama

Mapa - Šibenik

Pro větší mapu Šibeniku klikněte na menší náhled mapy, je vytvořená z Google Maps. Další mapy chorvatských měst naleznete zde: Mapy Chorvatských měst

Mapa Šibenik

Aktuální počasí v Šibeniku

 

Na stránce o počasí najdete další online počasí z ostatních chorvatských měst.

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Šibenik - klášter

Klášter v Šibeniku, který je součástí starého gotického kostela sv. Františka.

jinde: Šibenik.cz
stránka: městečko Šibenik
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz