Reklama

Chorvatsko

Město Zadar

Zadar při západu slunce

Zadar je pátým největším městem v Chorvatsku. Nachází se zhruba uprostřed Chorvatska na jadranském pobřeží.

Kolem Zadru je možné vidět staré středověké hradby a dají se najít i pozůstatky opevnění z dob, kdy město ovládali ještě římané.

Zadar - centrum

Pohled na Zadar z moře

Historický střed města se nachází na malém poloostrově, čehož bylo v dřívějších dobách využíváno k obraně města. Symbolem města je kostel sv. Donáta. Pochází zhruba z 9. století a svojí stavbou je unikátní v celém Chorvatsku. Hned vedle kostela je archeologické muzeum s předměty z celého Chorvatska, hlavně památky z dob římské nadvlády. Ve středu města Zadar na náměstí Narodni Trg najdete další památku, tentokrát pozůstatek po vlivu Benátek - benátskou městskou lodžii. Krom kostela sv. Donáta najdete v Zadru ještě Zadarskou katedrálu, pocházející z 12. století.

Reklama

Mapa - Zadar

Kliknutím na náhled mapky zvětšíte mapu Zadaru, vytvořené z Google Maps. Seznam všech map najdete na stránce Chorvatsko mapy

Mapa Zadar

Aktuální počasí v Zadaru

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Mosty v Zadru

Pohled na most přes řeku protékající Zadrem.

Zadar

Historické centrum Zadaru.

jinde: Zadar
stránka: město Zadar
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz