Reklama

Chorvatsko

Město Zábřeh (Zagreb)

Socha krále Tomislava na Záhřebském náměstí

Milionové město Záhřeb se rozkládá pod vrchem Medvednica a je hlavním městem Chorvatska. Ve městě sídlí univezita a Chorvatské národní divadlo. Město se rozděluje na Staré město (Gorni Grad), Nové město (Donji Grad) (obě části spojuje Kamenná brána ze 13. století - Kamenita vrata) a Nový Záhřeb (nejmladší část města). Na Medvednici se nachází nejdůležitější středověký chorvatský hrad Medvedgrad.

Donji Grad

Na náměstí Bena Jelačiće (Trg Bana Josip Jelačica) dominuje socha Josipa Jelačice oblklopená budovami z 19. století. Na dalším velkém Tomislavově náměstí (Trg Kralja Tmislava) je opět další socha, jezdecká socha prvního chorvatského krále Tomislava. Na náměstí stojí také budova Pavilonu umění.

Záhřebská čtvrť Kaptol

Dominantou této čtrvti a nejen její je novogotická záhřebská katedrála, kde si můžete prohlednout soubor fresek ze 13. století. Známá je i soška zlaté Madony před katedrálou.

Gornji Grad

Zdobená střech kostela sv. Marka

Horní město je nejstarší část Záhřebu. Ke známé věži Lotščak se však můžete nechat vyvézt i lanovkou, je odtud nádherný výhled na samotné město. Hlavním bodem je kostel sv. Marka opět ze 13. století se svojí známou barevnou střechou, kde jsou z barevných tašek vyobrazeny erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie. Najdete zde i Záhřebské muzeum nebo Meštrovičův ateliér.

Zelená podkova Záhřebu

Vhodným místem k odpočinku je botanická zahrada založená koncem 19. století, ce které najdete až 10 000 druhé rostlin. Dalším podobným místem je 128 haktarový park Maksimir, ve kterém je umístěný jednak sporotvní stadion a pak záhřebská Zoo, nabízející i vyjížďky na loďkách. Poslední částí je okolí jezera Jarun, vzdáleného asi 4 kilometry od středu města.

Chorvatské národní divadlo v Záhřebu

Reklama

Mapa - Záhřeb

Pod náhledem po kniknutí najdete velkou mapu Záhřebu z Google Maps. Zde najdete další mapy

Mapa Záhřebu

Aktuální počasí v Záhřebu

 

Další informace o počasí najdete na stránce: počasí v Chorvatsku

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Park v Záhřebu

Záhřeb nabízí prostřednictvím svých parků skvělá místa o odpočinku nebo procházce.

Hlavní nádraží

Fontána před hlavním vlakovým nádražím v Záhřebu.

Tržiště Dolac

Ptačí pohled na známe záhřebské tržiště Dolac, protiklad dnešních nákupních supermarketů.

jinde: Záhřeb
stránka: hlavní město Chorvatska - Záhřeb
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz