Reklama

Chorvatsko

Národní parky v Chorvatsku

Plitvická jezera

Informace najdete na samostatné stránce věnované Plitvickým jezerům.

Národní park Krka

Národní park Krka

Krka je park plný soutěsek a vodopádů (například vodopád Roški Slap nebo Skradinski buk), hodně podobný Plitvickým jezerům. Součástí prohlídky je projížďka na lodích. Uprostřed Visovackého jezera na ostrově Visovac naleznete nádherný františkánský klášter z 15. století.Tento národní park najdete severně nedaleko města Šibenik.

Národní park Sjeverni Velebit

Je nejmladší národní park Chorvatska (od roku 1999) a nachází se v oblasti pohoří Velebit. Je vhodný především pro horskou turistiku, ještě více si zde přijdou na své horolezci a jeskynáři (nejnázmější jezkyně Lukina cave).

Národní park Sjeverni Velebit

Národní park Paklenica

Nachází se severovýchodně od města Zadar, stejně jako NP Sjeverni Velebit v pohoří Velebit. Parkem vede několik turistických cest a najdete zde i chaty k přespání. Jsou zde dvě soutězky Velka a Mala paklenica.

Národní park Risnjak

Tento národní park je nedaleko města Rijeky. Jeho nejvyšší hora je Veliki Risnjak s 1525 metry.

Národní park Mljet

NP leží na stejnojmeném ostrově, nedaleko města Dubrovnik. Najdete zde dvě krásná jezera a navštěvován je především pro nádherné koupání. Na ostrově jsou i cyklostezky.

Národní park Kornati

Kornati je souostroví skládající se ze 147 ostrůvků a skalisek. Největším ostrovem je samozřejmě ostrov Kornat. No národního parku se lze dostat většinou v rámci jednodenního vyletu.

Národní park Brijuni

Národní park Brijuni

Ostrovy Brijuni naleznete západně od města Pula na Istrijském poloostrově. Pohyb po národním parku je omezen a vstup je navíc povolen jen na dva hlavní ostrovy Veli Brijun a Mali Brijun.

Reklama

Mapa národních parků

Zde najdete jednoduchou mapku národních parků v Chorvatsku. A tady pak další mapy z Chorvatska.

Národní parky mapa

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Chorvatský NP Krka

Národní park Krka

Chorvatský NP Sjeverni Velebit

Pohled na Velebitské hory

Chorvatský NP Paklenica

Skály lákající k lezení v soutězce Mala Paklenica v národním parku Paklenica

stránka: Národní parky chorvatska
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz