Reklama

Chorvatsko

Ostrov Krk

Krk

Krk je se svojí rozlohou 409 km2 největším chorvatským ostrovem vůbec. Obyvatelstvo je soustředěné více na jihu, největší města na ostrově jsou Krk, Baška a Punat.

Město Krk

Ve městě Krk je pěkná katedrála ze 13. století sousedící s kostelem sv. Kvirína. Město má zachovaný středověký ráz a hrad Kaštel s věží a bránami. Ve městě je možné navštívit Muzeum v kostele sv. Kvirína nebo Galerii Fortis. Nedaleko je Krku je na útesu středověká vesnička Vrbnik.

Baška na ostrově Krk

Nejjižněji na ostrově Krk leží město Baška, které je turisty hojně navštěvované pro svoje příjemné pláže. V Bašce je nejzajímavější kostel sv. Lucie z 9. století s pozůstatky bývalého kláštera. Zde byla objevena deska psaná hlaholicí z 11. století.

Bašská deska

V Bašce byla nalezena nejstarší písemná chorvatská památka psaná hlaholicí, tzv Bašská deska. Jde o velkou kamenou desku, do které nechal král Zvonimir hlaholicí vytesat darovací a zakládací listinu zdejšího kostela sv. Lucie.

Městečko Punat

Noční život na Krku

Punat je přístavní městečko jihovýchodně od Krku a nabízí více možností ubytování než okolní města. Zajímavý je především františkánským Klášterem na ostrově Košljun. V klášteře je muzem, kde si můžete prohlédnout obraz Posledního soudu z roku 1653 nebo Ptolemaivův Atlas.

Reklama

Ubytování na ostrově Krk

Ve městě Krk jsou hotely Dražica ♦♦♦ (137 pokojů, pokoje jsou klimatizované, všude je telvize a telefon), Koralj ♦♦♦ (173 pokojů, všude klimatizace, televize), Marina ♦♦ (18 pokojů), Tamaris ♦♦♦ (menší hotýlek na útesu), Bor ♦♦♦ (25 metrů od pláže), Dep. Villa Lovorka ♦♦♦.

V Punatu pak Kanajt ♦♦♦ (20 pokojů, vybavené televizí, internetem, klimatizací, sejfem a koupelnou), Park ♦♦♦ (220 pokojů s koupelnou, televizí, telefonem a sejfem ) a Omorika ♦♦♦ (80 metrů od pláže, 70 pokojů s televizí, ledničkou a telefonem).

V Bašce: jsou tyto hotely: Corinthia ♦♦♦, Zvonimir ♦♦♦♦ (70 pokojů, internet, koupelna, klimatizace, sejf, telefon a kabelová televize) a Tamaris ♦♦♦ (30 pokojů s klimatizací, satelitní televizí a koupelnou, hotel má vlastní hlídané parkoviště).

Kromě nich je ještě v Punatu Hostel Halugice a Hostel Krk ve stenojmenném městě.

Další Chorvatské hotely >>

Kempy

Na ostrově naleznete tyto kempy: hned na začátku je autkemp Njivice (u pláží), u města Krk pak jsou dva kempy: autokemp Bor a kemp Ježevac (přímo na pláži, myčka aut, wifi síť zdarma, 600 míst, restaurace, obchody a hřiště). Kousek od Punatu jsou další dva kempy, kemp Pila a Maslinik. U města Glavotok je pak kemp Glavotok (250 míst, kemp je umístěn v lesíku).

Můžete zde nalézt také dva natur kempy: kemp Politin (300 míst, podobné vybavení jako kemp Ježevac) a natur kemp Konobe nedaleko Punatu.

Další Chorvatské kempy >>

Krk mapa

Zde najdete jednoduchou mapku ostrova Krk, a zde jsou mapy dalších chorvatských ostrovů a měst.

Mapa ostrova Krk

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Krk - Malinska

Letecký pohled na město Malinska na ostrově Krk.

Vrbnik uličky

Uličky ve středověké vesničce Vrbnik na ostrově Krk.

Vrbnik zákoutí

malebná zákoutí ve Vrbniku.

stránka: velký ostrov Krk
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz