Reklama

Chorvatsko

Památky na seznamu světového dědictví UNESCO v Chorvatsku

Diokleciánův palác ve Splitu

Diokleciánův palác

Z dob zakladatele Splitu římského císaře Diokleciána se zachoval a dnes tvoří jádro města Diokleciánův palác. Na místě, kde se dříve rozkládalo Diokleciánovo mauzoleum, se tyčí katedrála sv. Domnia ze 13. století. Z mauzolea se ještě před vstupem do katedrály zachovaly dvě kamenné sfingy.

Staré Město Dubrovníku

Celý Dubrovnik je obehnám 2 kilometry dlouhými mohutnými středověkými hradby, které jsou až 6 metrů široké. Součástí opevnění jsou dvě brány Vrata od Ploče a Vrata od Pila, pevnost sv. Jana i malá pevnůstka Minčeta. Díky tomu,že hradby obíhají celé město je z nich výhled na všechny místní památky i krajinu a moře.

Plitvická jezera

Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera jsou tvořena soustavou 16 jezer propojenými říčky jejich kaskády a vodopády. Vše je propojené cestičkami a dřevěnými chodníčky. Park si můžete prohlédnout i z vláčku nebo si vybrat projíždky na loďkách.

Biskupský komplex v Poreči

Stavba je trojlodní bazilika sv. Eufrazie z byzantského období v městě Poreč. Jsou zde překrásně zlatem a perletí zdobené mozaiky Zvěstování, Navštívení a Panny Marie s Ježíšem.

Město Trogir

V historický středu města Trogir, ležící na malém ostrůvku, se zachovali středověké budovy z 14. a 15. století. Díky tomu je celý ostrůvek nazýván městským muzeem. Nejzajímavější je zde románská katedrála sv. Vavřince z 13.-16. století. Zdobí ji velký západní Radovanům portál, jež na svých ramenou nesou Turci a Židé. V katedrále je kaple sv. Jana Trogirského se svými 160 sochy svatých a andělů.

Reklama

Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku

Kamenná katedrála sv. Jakuba v Šibeniku se stavěla více než jedno století a díky tomu se v ní odráží slohy od gotiky až po renesanci.

Tip: Dovolená u moře.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Uvnitř Dubrovniku

Úzká ulička ze historického středu Dubrovniku.

Loď na jezeře

Prohlídku Plitvických jezer můžete absolvovat i na takových to vyhlídkových člunech.

stránka: Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
Poznejte Chorvatsko - chorvatsko.poznejte.cz